Karbonu nigdy za wiele. Mansory zabrał się za Aston Martina DBX. Tył auta szokuje (wideo)

Aston Martin DBX to zbawienie dla tego brytyjskiego producenta. Pozwolił on na wykaraskanie się z finansowego dołka, co nie jest pierwszym tego typu przykładem w historii motoryzacji.

Tego typu samochody nie tylko cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów, ale również wśród tunerów. Kwestią czasu było zatem pojawienie się pierwszego pakietu dla Aston Martina DBX.

Mansory Aston Martin DBX
Mansory Aston Martin DBX

Aston Martin uratowany. Wprowadzenie SUVa do oferty mocno poprawiło wyniki finansowe

Zadania podjęło się znane wszystkim studio Mansory. Nie zawiedli oni swoich fanów i dosyć nieźle zaszaleli przy projektowaniu nowych elementów dla brytyjskiego SUVa.

24-calowe felgi, obniżone zawieszenie, mnóstwo karbonu, poszerzone nadkola i kontrowersyjne lotki na klapie bagażnika. To jeszcze nie wszystko.

Oprócz nowej tapicerki wewnątrz, Mansory popracowało również nad silnikiem. 4.0 litrowa jednostka V8 generuje teraz 800 koni mechanicznych i 1000 niutonometrów.

Mansory Aston Martin DBX
Mansory Aston Martin DBX

Z zewnątrz nie poznasz, że przy tym RS7 grzebało Mansory. Magia dzieje się po otwarciu drzwi

Przyspieszenie do 100 km/h trwa tylko 3,8 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 325 km/h. Seryjny Aston oferował 'tylko’ 550 koni mechanicznych i 700 niutonometrów.