Gościu z GTI-ka mocno się zdziwił, gdy 20-letnie BMW nie chciało zjechać z lewego pasa (wideo)

Podczas kręcenia popularnych w ostatnim czasie prób autostradowych, autorzy filmów trafiają czasami na ciekawe sytuacje. Często autami, które testują, zaskakują kozaków w mocniejszych furach.

Tym razem na niemiecką autostradę bez ograniczenia prędkości jeden z youtuberów wybrał się ponad 20-letnim BMW Serii 3 E46. To bardzo popularny samochód na naszych drogach.

Ferrari zrobiło go w bambuko. Maksymalną prędkość F8 Tributo sprawdził sobie sam (wideo)

Pod maską egzemplarza widocznego na filmie skrywa się 2.5 litrowa jednostka R6, która generuje 170 koni mechanicznych oraz 245 niutonometrów momentu obrotowego.

Producent obiecał, że BMW 323i rozpędzi się nawet do 231 km/h. Autor nagrania postanowił to sprawdzić. Podczas przejażdżki natrafił na poganiacza w sportowym Volkswagenie GTI.

Brak informacji o modelu i słabej jakości odbicie w lusterku pozwala nam tylko podejrzewać, że było to Polo piątej generacji. Pod jego maską, w zależności od rocznika, mogliśmy znaleźć dwie jednostki napędowe.

Przed liftingiem była to 4-cylindrowa jednostka 1.4 TSI o mocy 180 koni mechanicznych. Po odświeżeniu Polo GTI otrzymało silnik o pojemności 1.8 litra i mocy 192 koni mechanicznych.

Nie ma mocnych na ulubionego busa polskich robotników. “Paka 80” to nie problem (wideo)

Właściciel Volkswagena nieco się zdziwił, gdy stare, 170-konne BMW odjechało mu sprzed nosa. Być może kierowca hot hatcha bał się z tak wysoką prędkością wchodzić w zakręty.