Długie podróże Ferrari Roma będą teraz bardziej ekscytujące. Oto propozycja od Noviteca (wideo)

Kolejnym modelem Ferrari, za którego zabrał się tuner Novitec, jest Roma. To komfortowe auto w stylu GT, które z pewnością zapewnia mnóstwo frajdy podczas autostradowych podróży.

Co do stylistyki Romy, nie wszyscy mogą być przekonani, ale Novitec zadbał o to, żeby było chociaż trochę lepiej. Oczywiście dokonał tego przy pomocy włókna węglowego.

Ma 818 KM i 903 Nm. Oto Ferrari F8 Spider Novitec N-Largo w kolorze z Lamborghini (wideo)

Karbonowymi elementami zastąpiono mnóstwo części z tworzywa. Samochód nabrał teraz więcej sportowego charakteru, ale to dopiero początek zabawy z nadwoziem.

Więcej dzieje się pod maską. Tam znajduje się 3.9 litrowe V8 biturbo, które seryjnie generuje 620 koni mechanicznych oraz 760 niutonometrów momentu obrotowego. Nie są to jednak już aktualne dane dotyczące tego egzemplarza.

Novitec wycisnął z tego silnika 704 konie mechaniczne oraz 828 niutonometrów. Stało się tak między innymi za sprawą nowego układu wydechowego. Aby jeszcze lepiej pokonywało się zakręty zastosowano obniżone i twardsze zawieszenie.

Novitec Ferrari F8 Spider. 802 KM, dużo karbonu i dźwięk V8 biturbo. Weekendowy ideał (wideo)

Nie jest to chyba ostatnie słowo Noviteca na temat Ferrari Roma. Najprawdopodobniej już wkrótce pojawi się limitowana edycja N-Largo, przy której ten samochód będzie się wydawał potulny jak baranek.