Dla niego to dopiero początek zabawy. Bez stresu przy 280 km/h za kółkiem Ferrari Enzo (wideo)

Początek 21 wieku był dla Ferrari czasem, w którym zaprezentowali jeden ze swoich najbardziej rozpoznawalnych modeli. Enzo ujrzało światło dzienne w 2002 roku i było produkowane tylko przez dwa lata.

Zbudowano zaledwie 400 egzemplarzy, z czego ostatni trafił do Jana Pawła II. Został on później sprzedany na aukcji za 6 milionów dolarów. Kwota została przekazana na pomoc ofiarom tsunami.

„Enzo, Enzo! Ja…” Oto najdroższy egzemplarz na świecie. Sprzedał się za 15 milionów złotych

Za napęd tego wyjątkowego modelu odpowiada 6.0 litrowe V12, które generuje 660 koni mechanicznych i 657 niutonometrów momentu obrotowego. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 3,9 sekundy. Podobny czas osiąga dzisiaj Mercedes-AMG A 45 S.

Niemiecki hot hatch nie osiąga jednak tak wysokiej prędkości maksymalnej jak Ferrari Enzo. To było w stanie rozpędzić się do 355 km/h.

Na załączonym nagraniu wideo możesz zobaczyć bezstresowe podróżowanie z prędkościami rzędu 280 km/h, po niemieckiej autostradzie bez ograniczenia prędkości.

Jechał 372 km/h trzymając kierownicę jedną ręką. W drugiej musiał trzymać telefon (wideo)

Dla tego samochodu jest to żaden wysiłek, nie czuć w ogóle stresu na twarzy kierowcy. Najprawdopodobniej jest to odczuwalne w bardzo podobny sposób jak jazda 140 km/h w standardowym samochodzie.