Wyprzedził ze złej strony i stracił panowanie. Rozwalił jednego z najlepszych hothatchy (wideo)

Niemiecki tor wyścigowy Nurburgring pozwala praktycznie każdemu kierowcy poczuć się jak profesjonalista. W wyznaczone dni można bowiem wjechać na niego swoim prywatnym samochodem.

Wtedy nitka toru uznawana jest jako droga publiczna bez ograniczenia prędkości. Nie oznacza to, że nie obowiązują tam żadne zasady. Trzeba ich mocno przestrzegać.

Robi na Nurburgringu po kilka okrążeń dziennie. Jeszcze nigdy nie był tak przerażony (wideo)

Między innymi wyprzedzanie dozwolone jest tylko z lewej strony, tak jakbyśmy jechali w ruchu prawostronnym. Oprócz tego należy się stosować do flag oraz używać kierunkowskazów.

Kierowca jednego z najlepszych hothatchów z przeszłości, czyli Peugeota 205 GTI, zlekceważył jeden z przepisów i teraz mocno tego żałuje.

Wyprzedził on jednego z kierowców prawą stroną i chwilę później wpadł w poślizg. Niestety nie był w stanie już uratować się z tej sytuacji.

Rozbił Porsche na Nurburgringu. Koszt naprawy przekracza cenę nowego egzemplarza (wideo)

Peugeot 205 GTI oferowany był w dwóch wariantach silnikowych. Słabsza, z 1.6 litrową jednostką benzynową oferowała 103 lub 113 koni mechanicznych. Mocniejsza i bardziej pożądana wersja 1.9 dawała kierowcy do dyspozycji aż 120 lub 128 koni mechanicznych.