W starej “Betce” na autostradzie nie miał sobie równych. Zwątpiło nawet nowe Audi (wideo)

W świecie motoryzacji krążą pogłoski, że wkrótce brak ograniczenia prędkości na niemieckich autostradach stanie się historią. Istnieje prawdopodobieństwo, że na wszystkie trasy zostanie nałożony limit 130 km/h.

Póki jeszcze to nie nastąpiło, sieć wypełniana jest nagraniami, na których można zobaczyć w pełni legalne osiąganie prędkości maksymalnych w przeróżnych samochodach.

Dzisiaj mamy dla Ciebie auto, które dosyć często spotyka się na naszych drogach, ale niekoniecznie w tej konkretnej wersji silnikowej. To 25-letnie BMW 535i.

Auto skrywa pod maską 8-cylindrowy silnik benzynowy o pojemności 3.5 litra. Oferuje on kierowcy 235 koni mechanicznych oraz 320 niutonometrów.

Według danych producenta, 535i e39 potrafi przyspieszyć od 0 do 100 km/h w równe 7 sekund i rozpędzić się do 247 km/h. Jest to prędkość zbliżona do limitu ustawianego elektronicznie w wielu dużo mocniejszych autach.

Mimo upływu lat i przebiegu ponad 220 tysięcy kilometrów, auto nadal zachowuje się żwawo i nie czuć po nim zmęczenia. No i do tego ten piękny dźwięk ośmiu cylindrów.

https://youtu.be/UCAXUGbhHfk?t=84