Sprzedano tylko 999 egzemplarzy takiego Audi R8 V10. Pozostałe nie brzmią tak dobrze (wideo)

Czasy, w których inżynierowie mieli wolną rękę i nie musieli aż tak bardzo martwić się restrykcjami dotyczącymi ekologii, niestety już chyba nie wrócą.

W związku z tym, na rynku istnieje mnóstwo samochodów, które wewnątrz jednej generacji potrafią się od siebie dosyć znacznie różnić. Chociażby jeśli chodzi o brzmienie silnika.

Pewniak z Audi R8 do dzisiaj nie może uwierzyć, co mu zrobił gość ze starego Opla Astry (wideo)

Jednym z przykładów może być Audi R8. Ekipa filmowa zabrała przed swe obiektywy limitowaną edycję RWS z 2018 roku. Zbudowano jej tylko 999 egzemplarzy.

Samochód charakteryzuje się napędem wyłącznie na tylną oś oraz przepięknie brzmiącym, 5.2 litrowym silnikiem V10. Oferuje on kierowcy 540 koni mechanicznych oraz 540 niutonometrów.

Jest to bardziej niż wystarczająca wartość w przypadku, gdy moc ta trafia tylko na tylne koła. Filmowcom udało się nawet osiągnąć lepszy czas przyspieszenia do 100 km/h.

Teraz ma szansę udowodnić, że warto było wydać tyle kasy na tuning Audi R8 V10 Plus (wideo)

Producent deklaruje, że Audi R8 RWS robi to w 3,7 sekundy, natomiast tutaj udało się osiągnąć 3,4 sekundy. Wspaniałe auto, na wspaniałych ujęciach. Z takim filmem od razu dzień staje się lepszy.