Siódma generacja Mercedesa SL zadebiutuje 28 października. Będzie dostępna tylko jako AMG

Już jutro, 27 października, naszym oczom zostanie ukazany zupełnie nowy model Mercedesa-AMG. Zastąpi on w gamie panującego obecnie AMG GT Roadster.

Siódma generacja Mercedesa SL po raz pierwszy będzie dostępna tylko i wyłącznie w wersji ze znaczkiem AMG. Nie jest planowane wprowadzenie standardowej odmiany.

Mamy pierwsze zdjęcia nowego Mercedesa-AMG SL. Elegancki do bólu, ale nie zabraknie osiągów

Jesteśmy jeszcze przed premierą, ale już doskonale wiemy jak auto będzie wyglądało. Dość dawno temu wyciekło kilka zdjęć z sesji promocyjnej, a teraz na dokładkę mamy grafiki z urzędu patentowego.

2022 Mercedes-AMG SL
2022 Mercedes-AMG SL

Wnętrze również nie będzie dla nas zaskoczeniem. To jedyny fragment auta, którym pochwalił się nam sam producent. Najbardziej przyciągającym uwagę elementem jest ruchomy ekran inforozrywki.

Pod maskę nowego Mercedesa-AMG SL trafią najprawdopodobniej 4.0 litrowe silniki V8, również w hybrydowej odmianie z mocą przekraczającą 800 koni mechanicznych.

Zatopisz się w luksusie w nowym Mercedesie-AMG SL. Ponad 800 KM i ruchomy ekran MBUX

Najsłabszy wariant zapewne skorzysta z 2.0 litrowej jednostki znanej z modeli AMG 45. Moc ponad 400 koni mechanicznych również z pewnością będzie dla wielu kierowców wystarczająca.