Rolls-Royce Ghost Black Badge (2022) oficjalnie. Kiedy nie przepadasz za chromem (wideo)

Rolls-Royce od kilku lat próbuje przekonać do siebie młodszą grupę klientów, która nie do końca może gustować w tak bardzo eleganckich samochodach. Specjalnie dla nich powstały warianty Black Badge.

Zastąpienie chromowanych elementów ciemniejszymi barwami sprawiło, że tak przygotowane modele wyglądają nieco bardziej sportowo i młodzieżowo. Teraz Rolls-Royce pochwalił się nowym Ghostem w tej wersji.

2022 Rolls-Royce Ghost Black Badge
2022 Rolls-Royce Ghost Black Badge

Pojechał Rolls-Roycem tam, gdzie nie odważy się żaden właściciel. Bo przecież to SUV (wideo)

Klient będzie mógł wybrać spośród aż 44 000 kolorów lakieru, a jeśli żaden z nich nie będzie Ci odpowiadał, oczywiście producent zadba o to, żeby stworzyć jakiś specjalnie dla Ciebie.

Zazwyczaj jednak modele Black Badge malowane są specjalnym czarnym lakierem. Na każdy egzemplarz zużywa się około 45 kilogramów farby.

2022 Rolls-Royce Ghost Black Badge
2022 Rolls-Royce Ghost Black Badge

W nadkolach Black Badge zawitały 21-calowe felgi, które są stworzone z 44 warstw włókna węglowego. Oprócz tego mamy podświetlany przedni grill, który jeszcze mocniej zwróci na Ciebie uwagę.

Po dźwięku silnika nie rozpoznasz, że to Rolls-Royce. Ma pod maską 707 KM i 1060 Nm (wideo)

Pod maską oczywiście silnik V12. Pojemność 6.75 litra, 590 koni mechanicznych, 900 niutonometrów i przyspieszenie do 100 km/h w 4.6 sekundy. Czy potrzeba czegoś jeszcze? Ceny zaczynają się od 1 370 000 złotych.