Oto najbardziej bezpieczny Mercedes na świecie z bliska. Nie podskoczy Ci nawet Putin (wideo)

Pod koniec lipca Mercedes pochwalił się światu swoją najpotężniejszą Klasą S w ofercie. Model S 680 Guard skierowany jest do klientów, którzy bezpieczeństwo stawiają na najwyższym miejscu.

Zamówienia na tego typu auta składane są głównie przez przywódców krajów i osoby, których każde wyjście publiczne wiąże się z wysokim ryzykiem różnego rodzaju ataków.

W tym Mercedesie S 680 Guard nic Ci nie grozi. Ma szyby o grubości 10 cm i zbiorniki z tlenem

Siedząc wewnątrz tej S-Klasy nie grozi Ci ostrzał z ostrej amunicji, atak biochemiczny czy drobny wybuch. Możesz się tam czuć jak w pancernym akwarium.

Największe wrażenie robi chyba grubość szyb, która wynosi aż 10 centymetrów. Wszystkie zabezpieczenia swoje ważą, przez co masa auta to aż 4200 kilogramów.

Tak ciężki samochód musi się przecież dosyć szybko poruszać. Dba o to 12-cylindrowa jednostka o pojemności 6.0 litrów. Generuje ona 612 koni mechanicznych i 830 niutonometrów.

Ta cichociemna Klasa S skrywa pod maską 940 KM. Pan prezes może pędzić aż 350 km/h

Ceny standardowego Mercedesa Klasy S, z podstawowym silnikiem, zaczynają się od 464 900 złotych. Wybierając S 680 Guard należy liczyć się z kosztem co najmniej 2 500 000 złotych.