Myślał, że różnica 20 KM zapewni równą walkę. Grubo się zdziwił wciskając gaz do dechy (wideo)

Volkswagena Golfa nikomu przedstawiać nie trzeba. To jeden z najpopularniejszych hatchbacków na rynku, który od wielu lat cieszy się ogromną popularnością.

Jego siłą jest z pewnością między innymi różnorodność dostępnych wersji. Każdy znajdzie odpowiedniego Golfa dla siebie. Od standardowego hatchbacka, poprzez kombi, uterenowioną wersję Alltrack, aż po warianty sportowe.

800 KM w Audi RS6 to nuda. On ma tyle w starym VW Golfie Mk2 i ledwo nad nim panuje (wideo)

Porównanie dwóch najmocniejszych Golfów na rynku możesz zobaczyć na załączonym nagraniu wideo. Mimo niewielkiej różnicy w mocy silnika, wyniki nie są nawet zbliżone.

Pierwszym z aut jest Volkswagen Golf GTI Clubsport, w wersji na 45-lecie wariantu GTI. Pod maską znajdziesz 300-konną jednostkę 2.0 l, która przekazuje moc na przednie koła.

Tuż obok stanął delikatnie mocniejszy, bo 320-konny Volkswagen Golf R. Główną różnicą, w porównaniu z GTI, jest sposób przenoszenia napędu. Tutaj, moc wędruje na wszystkie cztery koła.

Stary Golfik Mk3 zaskoczył kozaka z Audi RS6 C7. Na nic zdał się tuning na 820 KM (wideo)

Mogłoby się wydawać, że różnica tylko 20 koni mechanicznych zapewni dosyć wyrównany pojedynek. Niestety, wielka utrata trakcji na starcie przeszkodziła jednemu z zawodników.