Mimo lat szkoleń, nikt ich na to nie przygotował. Teraz nawet nie wiedzą, czyja wina (wideo)

Widząc, że nadjeżdża samochód uprzywilejowany, zdecydowana większość kierowców wie co robić. Należy wtedy umożliwić mu swobodny przejazd, żeby ten mógł dojechać do miejsca docelowego jak najszybciej.

Powinni o tym wiedzieć wszyscy, ale oczywiście zdarzają się wyjątki. Niektórzy albo panikują i nie potrafią się zachować, albo próbują wykorzystać sytuację i pojechać za karetką czy wozem straży pożarnej.

Panisko z Passata nie będzie stało w korku. Puścił się za karetką korytarzem życia (wideo)

Samochody uprzywilejowane nie bez powodu są wyposażone w głośną syrenę i niebieskie światła błyskowe. Chodzi o to, żeby auto było widoczne i słyszane z daleka.

A co w sytuacji, kiedy na jednym skrzyżowaniu znajdą się dwa takie pojazdy, które podążają w zupełnie różnych kierunkach? Wtedy może dojść do sporego niebezpieczeństwa.

Właśnie tak się stało na załączonym nagraniu wideo. Dwa uprzywilejowane wozy strażackie jednocześnie wjechały na to samo skrzyżowanie. Doprowadziło to do groźnego wypadku, w którym jeden z wozów się przewrócił.

Zostawiła BMW na drodze i poszła do sklepu. Zablokowała przejazd strażakom na akcji (wideo)

Mamy nadzieję, że zarówno na miejsce wypadku, jak i do dwóch pozostałych zgłoszeń wysłano kolejne zastępy strażaków i nie doszło do tragedii.