Ktoś minutę dłużej czekał na niezbędną pomoc, bo autobusiarz ma problemy ze wzrokiem (wideo)

Dopiero co prezentowaliśmy Ci nagranie, w którym kierowca ciężarówki przyblokował uprzywilejowany samochód przewożący krew, i teraz mamy podobną sytuację.

Podobnie jak wtedy, ktoś bardzo pilnie potrzebował pomocy. Konieczne było jak najszybsze przetransportowanie krwi. Od czasu jej dostarczenia zależało czyjeś życie.

Dwa TIRy blokują przejazd karetki. Kierowca nie myślał o swoim bezpieczeństwie (wideo)

W takich przypadkach wysyła się specjalnie do tego celu przystosowane samochody osobowe, które na trasie potrafią poruszać się szybciej niż duże karetki.

Są one oczywiście uprzywilejowane, co oznacza, że mają dokładnie takie same prawa jak pędzący na sygnale strażacy czy policjanci. Niestety, chyba nie wszyscy o tym pamiętają.

Kierowca autobusu wycieczkowego najzwyczajniej w świecie nie ustąpił pierwszeństwa. Być może nie słyszał i nie widział co się dzieje za nim. Leciał lewym pasem wyprzedzając kolejne pojazdy.

Letnik z Audi A4 blokował karetkę na sygnale, „bo takiego miejsca już nie znajdzie” (wideo)

Całe blokowanie trwało około minuty. W takim przypadku to naprawdę dużo czasu, tam liczy się każda sekunda. Kierowcy autobusu polecamy wybrać się na badania słuchu i wzroku.