Czerwone Ferrari są zbyt pospolite, zamówił więc kolorze z Lambo. Słono za to zapłacił (wideo)

W 2019 roku, na 90-lecie działu Scuderia Ferrari, powstał specjalny model włoskiej marki. Obecnie SF90 Stradale jest najmocniejszym samochodem w ofercie.

Za napęd odpowiada tam podwójnie doładowana, 4.0-litrowa jednostka benzynowa V8, która wspólnie z trzema silnikami elektrycznymi generują łącznie 1000 koni mechanicznych i 800 niutonometrów momentu obrotowego.

Zniszczył najszybsze Ferrari. SF90 Stradale Assetto Fiorano kosztowało go 2,5 mln zł (wideo)

Napęd na cztery koła pozwala na przyspieszenie do 100 km/h w 2,5 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 340 km/h. Aktualnie cena bazowego egzemplarza wynosi około 2,4 miliona złotych brutto.

Lista opcji jest długa i może z łatwością wywindować tę cenę do jeszcze wyższego poziomu. Sam pakiet Assetto Fiorano, który zawiera między innymi karbonowe felgi, kosztuje około 500 000 złotych.

Jeśli masz wybredny gust kolorystyczny, z chęcią skorzystasz z programu Ferrari Tailor Made. Egzemplarz, który widzisz na załączonym nagraniu wideo pomalowano niespotykanym dotąd lakierem.

Nigdy w życiu nie widziałeś bardziej czarnego Ferrari. Producent testuje nowy kolor (wideo)

Do złudzenia przypomina on kolor Verde Scandal, dostępny między innymi w Aventadorze SVJ. Przewiduje się, że klient musiał za taką zachciankę zapłacić co najmniej 150 000 złotych.