16-letnie BMW dało mu się rozpędzić do ponad 350 km/h. Mgła to dla niego nie problem (wideo)

BMW Serii 5, piątej generacji e60, które zadebiutowało w 2003 roku, wywołało niemałe poruszenie wśród fanów marki. Jego powodem była dyskusyjna stylistyka zaprojektowana przez Chrisa Bangle’a.

Dzisiaj, gdy samochód stał się już pełnoletni, możemy powiedzieć, że auto się opatrzyło i z pewnością jest rzesza ludzi, którym się on podoba. Szczególnie w topowych wersjach silnikowych.

Manhart MH5 GTR. Bazuje na M5 CS i ma aż 788 KM. Powstanie tylko w jednym egzemplarzu

Na samym szczycie znajdowało się oczywiście BMW M5, które zaskoczyło wszystkich zawartością komory silnika. Tam postanowiono zamontować 5.0 litrową jednostkę V10, która generowała 507 koni mechanicznych.

Po pewnym czasie kilku tunerów stwierdziło, że można poprawić te parametry. G-Power M5 Hurricane RS jest jednym z efektów ich prac. Po zastosowaniu dwóch kompresorów auto oferuje 750 koni mechanicznych.

Wjazd na niemiecką autostradę bez ograniczenia prędkości skutkował osiągnięciem ponad 350 km/h. Kierowcy, od którego mamy załączone nagranie, nie przeszkadzała nawet mgła.

Nie widziałeś brzydszego BMW M5. Z pakietem za 250 000 zł możesz straszyć dzieci (wideo)

Przyznajemy, że było to mocno nieodpowiedzialne. Droga hamowania z takiej prędkości mogłaby nie pozwolić na uniknięcie wypadku, gdyby nagle z gęstej mgły wyłonił się korek.