Zbudował sobie BMW M3 Touring, ale policja nie miała litości. Auto skończyło na złomie (wideo)

Od dłuższego czasu BMW zapowiada wprowadzenie do oferty BMW M3 w odmianie Touring. Będzie to pierwszy taki model w historii producenta z Bawarii. Stoczy on walkę o klienta z Mercedesem-AMG C 63 S oraz Audi RS4 Avant.

Do tej pory na świecie pojawiło się kilka egzemplarzy takiego modelu. Były one jednak zbudowane własnoręcznie przez fanów marki. Jedno z nich, generacji F31, robiło wrażenie dodatkowo przez jaskrawozielony kolor.

Powstanie BMW M3 Touring: wreszcie będzie rywal dla RS4 Avant i Mercedesa-AMG C63 Kombi

Było to auto z Wielkiej Brytanii. Napisaliśmy 'było’, gdyż właśnie zostało kompletnie zniszczone na polecenie lokalnej policji z West Midlands. Dlaczego?

BMW M3 F81
BMW M3 F81 fot. sorek.uk

Otóż okazało się, że auto powstało z wykorzystaniem elementów, które pochodziły z kradzieży. Wszystko zaczęło się od rutynowej kontroli. Po wpisaniu numerów z tablic do systemu, okazało się, że auto jest zarejestrowane jako BMW 320d.

Zainteresowanie funkcjonariuszy wzbudziły cztery końcówki układu wydechowego oraz znaczek „M3 Competition”. Poprosili więc właściciela o podniesienie maski.

BMW M3 Competition G80 walczy z legendami tuningu. Czy na pewno ma tylko 510 KM? (wideo)

Gdy tylko zobaczyli pod nią 3.0 litrową jednostkę benzynową zaczęli szukać dalej. Ekspert do spraw kradzieży samochodów potwierdził, że wiele elementów, takich jak chociażby silnik, pochodzi z kradzieży co najmniej czterech egzemplarzy BMW M3.