Z dwuosobowego malucha do elektrycznego SUVa. Smart zapowiedział swoją przyszłość

Po kilku zapowiedziach, przyszedł czas na oficjalną prezentację zupełnie nowego modelu przygotowanego przez markę Smart. Koncept elektrycznego SUVa zawitał na targach motoryzacyjnych w Monachium.

Po przejęciu części udziałów przez chińskiego producenta Geely, w ofercie Smarta w 2023 roku pojawi się produkcyjna wersja auta widocznego na zdjęciach.

Smart SUV Concept
Smart SUV Concept

Elektryczny crossover Smarta ma oferować 500 km zasięgu i 250 koni. Koncept już we wrześniu

Jak można by się było spodziewać, Smart mógłby skorzystać z platformy wykorzystywanej do budowy Mercedesa EQA. Postanowiono jednak, stworzyć auto na bazie wyprodukowanej przez chińczyków, z której najprawdopodobniej skorzysta również Volvo.

Koncept charakteryzuje się 21-calowymi kołami, które wypchnięte zostały na same krawędzie karoserii. To zapewnia mnóstwo miejsca w środku, do którego dostaniesz się przez olbrzymi otwór, który powstał dzięki rezygnacji ze słupka B.

Smart SUV Concept
Smart SUV Concept

Smart wraca do gry z autem, jakiego jeszcze nigdy nie produkował. Oczywiście będzie to elektryk

Niestety, producent nie zapowiedział jeszcze żadnych danych technicznych dotyczących napędu. Według nieoficjalnych informacji baterie mają zapewnić zasięg nawet 500 kilometrów, a silnik elektryczny będzie oferował około 250 koni mechanicznych.