Wzorowy manewr kierowcy Forda Mondeo. TIR prawie zmiótł go z powierzchni ziemi (wideo)

Poruszając się po drogach musimy być w każdym momencie przygotowani praktycznie na wszystko. Nasze skupienie powinno być zawsze na wysokim poziomie.

Wbrew pozorom, każde rozproszenie może skończyć się źle. Należy obserwować innych uczestników ruchu i ich zachowanie, i starać się przewidzieć ich manewry.

Oświetlenie i pachołki nie wystarczyły. Kierowca TIRa wjechał prosto w auto robotników (wideo)

Właściciel Forda Mondeo pierwszej generacji doskonale o tym wie. Jego zachowanie zasługuje na pochwałę. Wydaje nam się, że wielu innych kierowców nie dałoby rady w takiej sytuacji.

Mężczyzna wracał zmęczony popołudniu z pracy, jadąc spokojnie znaną trasą. Zbliżał się właśnie do jednego ze skrzyżowań z pasem do lewoskrętu.

Na wspomnianym pasie pojawiła się ciężarówka, której kierowca zamierzał zjechać z drogi. Nie wiedzieć czemu, wykonał manewr w momencie, gdy przed nim znajdował się Ford naszego bohatera.

Kierowca TIRa nie wytrzymał i dopiął swego. Autor nagrania też nie pozostał bez winy (wideo)

Ten w ostatniej chwili odbił w prawo i uniknął zderzenia czołowego z ciężarówką. Taki wypadek mógłby być tragiczny w skutkach. Osobówki zazwyczaj nie mają żadnych szans w bliskim spotkaniu z TIRem.