Wymieniając opony pamiętaj o sprawdzeniu dokręcenia kół. Ten gość o tym zapomniał (wideo)

Nadszedł wrzesień, pogoda nas nie rozpieszcza, można więc śmiało stwierdzić, że to już ostatnie ciepłe dni lata. Już za kilka tygodni na drogach czekają nas zmiany.

Dla kierowców oznacza to jedno. Sezon wymiany opon z letnich na zimowe. Mimo niewielkich opadów śniegu, warto zdecydować się na taką zmianę, ze względu na panujące niskie temperatury.

Pijany kierowca jadąc wężykiem złapał gumę. Postanowił sam wymienić zepsute koło (wideo)

Twardsze, zimowe opony, dużo lepiej spisują się gdy na termometrze słupek pokazuje poniżej 10 stopni Celsjusza. Może jeszcze nie teraz, ale w połowie października warto w garażu odkurzyć gumy z rysunkiem płatka śniegu.

Niezależnie czy wymieniasz opony w warsztacie, w autoryzowanym serwisie obsługi, czy samodzielnie, zawsze warto po jakimś czasie się upewnić, czy śruby zostały dobrze dokręcone. Najlepiej po kilkudziesięciu kilometrach od wymiany.

Czwarte koło w samochodzie? A komu to potrzebne? Ten koleś pojedzie na trzech (wideo)

Kierowca widocznego na załączonym nagraniu Mercedesa Vito chyba o tym zapomniał. W pewnym momencie jedno z kół po prostu się odkręciło. Ma wielkie szczęście, że stało się to przy niskiej prędkości, a nie na autostradzie. Wtedy skutki mogłyby być dużo bardziej poważne.