Wydał kilka stów na sportowe Audi. Na oczach syna ośmieszyła go praktyczna Tesla (wideo)

Bez wątpienia Audi R8 to marzenie wielu miłośników motoryzacji. W szczególności druga generacja tego modelu z 5.2 litrowym silnikiem V10 umieszczonym za plecami kierowcy.

Sportowe coupe, oferuje 540 koni mechanicznych i 540 niutonometrów, lub nawet 610 koni i 560 niutonometrów w wersji Plus. Przyspieszenie do 100 km/h wynosi odpowiednio 3,5 oraz 3,2 sekundy i z łatwością osiągniesz w nich prędkość przekraczającą 300 km/h.

Taki był cwaniak w 1000-konnej Tesli Plaid. Takiego lania jak on dawno nikt nie dostał (wideo)

Aktualnie za nowy egzemplarz musisz zapłacić co najmniej 856 100 złotych, ale możesz obniżyć tę kwotę wybierając wersję z napędem na tylną oś, wtedy cena startuje od 709 500 złotych.

Nadal jest to oczywiście bardzo wysoka wartość. Na szczęście, na rynku wtórnym uda Ci się wyrwać używaną R8 już za około pół miliona, a egzemplarze z pierwszej generacji znajdziesz nawet w okolicach 200-300 tysięcy złotych.

Wydając ciężko zarobione pieniądze na tak drogie auto nie chciałbyś, żeby ktokolwiek robił sobie z Ciebie żarty, szczególnie przy Twojej rodzinie, która pozwoliła Ci na tak absurdalny wydatek.

Kierowca Tesli Model S Plaid przez 10 sekund nie mógł wystartować, a i tak wygrał wyścig (wideo)

Niestety, właściciel R8 widocznej na załączonym nagraniu wideo, będzie musiał się długo tłumaczyć. Dlaczego dużo tańsze, elektryczne i 5-osobowe auto jest o tyle szybsze niż jego stare i niepraktyczne Audi?