Wjechał na czerwonym na skrzyżowanie. Nie zostanie za to ukarany w żaden sposób (wideo)

Istnieje bardzo mało przypadków, w których dozwolone jest przejechanie samochodem przez sygnalizator, który wyświetla aktualnie światło barwy czerwonej.

Możesz to zrobić, jeśli akurat na środku drogi stoi policjant, który kieruje ruchem. Wtedy jego polecenia są ważniejsze od tych wyświetlanych nad skrzyżowaniem.

Po co jeździć autobusem do roboty. Oni wszyscy mieszczą się w jednej osobówce (wideo)

Kolejna sytuacja to konieczność przepuszczenia samochodu uprzywilejowanego. Czasami zdarzy się tak, że musisz przekroczyć linię sygnalizatora, żeby zwolnić drogę przejazdu dla karetki czy straży pożarnej.

Ostatni wariant jest wtedy, gdy to Ty prowadzisz auto na sygnale lub bierzesz udział w akcji ratowniczej. Wtedy przejazd na czerwonym zostanie Ci wybaczony.

Kierowca autobusu miejskiego, widocznego na załączonym nagraniu, ma jeszcze jeden przywilej, o którym pewnie nie słyszałeś. Na terenie Czech obowiązują dodatkowe sygnalizatory dla tego typu pojazdów.

Pasażerowie nie mogli na to patrzeć. Kierowca autobusu szaleje na ciasnych zakrętach (wideo)

Gdy bus stoi jako pierwszy w kolejce, i dostanie pozwolenie, będzie mógł wjechać na skrzyżowanie nawet pomimo czerwonego światła dla innych kierowców.

we don’t stop we have a delay from IdiotsInCars