W swoim nowym samochodzie miał nadzieję na wyrównaną walkę. Bardzo się zdziwił (wideo)

Istnieje szansa, że zdążyłeś już zauważyć potęgę BMW M5 CS. Ten najmocniejszy model oferowany aktualnie przez bawarskiego producenta świetnie radzi sobie w wielu sytuacjach.

W sieci nie brakuje pojedynków, również z mocniejszymi autami, w których M5 CS pokazuje pazur. BMW stworzyło prawdziwego zabijakę, który według wielu dziennikarzy jest najlepszym M w historii.

BMW M5 CS w walce z 1000-konnym AMG E63S i 880-konnym Audi RS6. Co za potwory (wideo)

Pod maską znajduje się 4.4 litrowa jednostka V8 o mocy 635 koni mechanicznych, ale tak naprawdę zmiany innych aspektów czynią go tak wyjątkowym i piekielnie szybkim.

Wiedząc już jak świetne jest M5 CS, porównanie z pewnym autem da Ci do myślenia. Na szwedzkim lotnisku zestawiono Niemca z przedstawicielem Wielkiej Brytanii, 720 konnym McLarenem 720S Spider.

Mogłoby się wydawać, że różnica mocy wynosi zaledwie 85 koni mechanicznych, więc można liczyć na dosyć wyrównaną walkę. Tutaj jednak możesz zobaczyć, jak wielka jest to przepaść.

Niemiecki samochód nie dał rywalowi żadnych szans. Pojedynek Audi RS7 i BMW M5 CS (wideo)

Swoją drogą, nie mamy pewności ile tak naprawdę koni mechanicznych pakuje pod maskę McLaren. Pomiary niektórych aut na hamowni wykazywały spory bonus względem danych fabrycznych. Podobnie było z BMW, ale z dużo mniejszymi przyrostami.