Tragiczny wypadek nowego Porsche 911 na Mazurach. Samochód rozsypał się na kawałki

Dramatyczne wieści dotarły do nas z okolic Mikołajek, z drogi numer 643, w pobliżu skrzyżowania z DK16. Z mazurskiego wypoczynku wracały tam dwie osoby na pokładzie nowego Porsche 911.

Niestety, kierowca przesadził na wąskiej drodze z prędkością i stracił panowanie nad samochodem. W rezultacie auto roztrzaskało się o drzewa i stanęło w płomieniach.

Porsche 911 wypadek
Porsche 911 fot. Mateusz Klimek OSP Mikołajki

Wypadek z udziałem trzech aut spowodowany przez kierowcę karetki do przewozu krwi (wideo)

Kiedy na miejsce przyjechali strażacy z OSP Mikołajki, nie mieli już nadzieji na uratowanie pasażerów. Niestety oboje zginęli na miejscu.

Dramatyczne zdjęcia pokazują siłę uderzenia. Popękane felgi i tarcze hamulcowe dają do myślenia. Jeden z elementów wyleciał w powietrze i zawisł na jednej z gałęzi.

Porsche 911 wypadek
Porsche 911 fot. Mateusz Klimek OSP Mikołajki

Nie mamy informacji, jaka dokładnie była to wersja Porsche 911. Aktualnie, pomijając wersję GT3, Turbo i Turbo S, w ofercie możemy znaleźć warianty z 6-cylindrowym silnikiem 3.0 o mocy od 385 do 480 koni mechanicznych.

Porsche 911 wypadek
Porsche 911 fot. Mateusz Klimek OSP Mikołajki

Kierowca tego Porsche 911 cudem uszedł z życiem. Groźny wypadek podczas GSMP (wideo)

Zdecydowanie zatem jest się czym rozpędzać. Warto jednak wybierać do tego miejsce, w którym jest to bezpieczne i zgodne z przepisami. Jak widać, niewiele potrzeba do tragedii.