To Audi S6 ma 545 KM. “260 km/h. Rozsądek ponad wszystko. Ciśniemy Mercedesa” (wideo)

Audi w swojej ofercie modelu A6 generacji C7 posiadało coś praktycznie dla każdego. Od zwykłego, ekonomicznego A6 z dieslem pod maską, poprzez rodzinne kombi i uterenowioną odmianę Allroad, aż po wersję dla najbardziej żądnych emocji czyli RS6.

Było też coś dla fanów szybkiej jazdy, ale niekoniecznie dla tych, którzy lubią się wyróżniać z tłumu. Idealnym rozwiązaniem był wtedy wariant S6.

Polak wleciał Yarisem na niemiecką autostradę i nie dał mu spokoju. “Pali tylko 25 litrów” (wideo)

Pod jego maską montowano 4.0 litrowy silnik benzynowy V8 biturbo, który w wersji po liftingu generował 450 koni mechanicznych oraz 550 niutonometrów momentu obrotowego.

Egzemplarz widoczny na załączonym nagraniu wideo został jednak poddany modyfikacjom, dzięki którym aktualnie kierowca otrzymuje do dyspozycji 545 koni mechanicznych. Jest też w stanie osiągnąć prędkość przekraczającą 300 km/h.

Polak w starym Audi minął niemieckich celników przy 250 km/h. „Dobra, zwolnię do 220” (wideo)

Nasz rodak zabrał auto na niemiecką autostradę bez ograniczenia prędkości, aby pokazać nam potencjał zmodyfikowanego Audi S6 C7. Trzeba przyznać, że robi to wrażenie i faktycznie wydaje się być bardzo pewnie prowadzącym się autem.