Tesla Model S Plaid bardziej odporna na warunki pogodowe. Połknęła McLarena na obiad (wideo)

To już kolejny raz, kiedy elektryczny samochód rodzinny, z którego bez problemu możemy korzystać każdego dnia, złoił skórę prawdziwie sportowemu potworowi.

Tesla Model S Plaid, napędzane bezszelestnymi silnikami o łącznej mocy 1020 koni mechanicznych, znowu pojawiła się na torze do wyścigów równoległych.

Model S Plaid najszybszym elektrycznym autem na Ringu. Porsche nadciąga z odwetem (wideo)

Tym razem jej przeciwnikiem okazał się być McLaren 765LT, jeden z najszybszych produkcyjnych samochodów na świecie. Jak widać na załączonym nagraniu wideo, na każdego kozaka znajdzie się większy kozak.

Brytyjski supersamochód napędzany jest 4.0 litrowym silnikiem V8 biturbo, który generuje 765 koni mechanicznych oraz 800 niutonometrów momentu obrotowego.

A przynajmniej tak twierdzi producent, bo niektórzy właściciele uważają, że ich auto jest o dużo za szybkie jak na taką moc. Auto widoczne na filmie odwiedziło niedawno hamownię, która wykazała moc 850 koni mechanicznych.

Dopiero co odebrał McLarena 765LT z salonu. Od razu wjechał na niemiecką autostradę (wideo)

Właściciel McLarena miał więc nadzieję na wyrównaną walkę z Teslą. Jak się jednak okazało, elektryczne auto z napędem na cztery koła nie jest aż tak wrażliwe na niekorzystne warunki pogodowe jak tylnonapędowy McLaren.