Tak luksusowego auta elektrycznego jeszcze nie było. Nie mógł go zbudować nikt inny (wideo)

Tegoroczna, pierwsza edycja targów motoryzacyjnych w Monachium jest dosyć obfita jeśli chodzi o premiery samochodów koncepcyjnych. Szczególnie Daimler pochwalił się sporą liczbą nowości.

Najbardziej luksusową z nich jest zapowiedź elektrycznego samochodu sygnowanego znaczkiem podwójnego M. Mercedes-Maybach EQS zadebiutuje na rynku najprawdopodobniej w 2023 roku. Już w przyszłym roku natomiast, zobaczymy standardową wersję modelu EQS SUV.

Mercedes-Maybach EQS SUV Concept
Mercedes-Maybach EQS SUV Concept

Mercedes-Maybach GLS 600 tańczy w Warszawie obok gościa z Lambo. On tak nie może (wideo)

Mercedes zdecydował się jednak na targach pokazać od razu tę bardziej ekskluzywną odmianę. Charakterystyczne 2-kolorowe nadwozie nie jest już co prawda tak wyjątkowe jak kiedyś, ale od razu świadczy o tym, z jakim autem mamy do czynienia.

Wnętrze to cztery luksusowe fotele, mnóstwo najlepszych materiałów i deska rozdzielcza, która jest jednym wielkim ekranem dotykowym. Szczerze mówiąc, nie ma tu czegoś, czym mógłby nas Mercedes zaskoczyć. Jest dokładnie tak, jak sobie to wyobrażaliśmy.

Mercedes-Maybach EQS SUV Concept
Mercedes-Maybach EQS SUV Concept

Ten Mercedes-Maybach giba się jak rezus. Na weselu zatańczy lepiej od wujka Andrzeja (wideo)

Jeśli chodzi o napęd, producent zapowiedział tylko, że zasięg na jednym ładowaniu ma wynosić około 600 kilometrów. Nie wiemy natomiast jak mocne będą silniki elektryczne. Na tego typu informacje musimy jeszcze trochę poczekać.