Starym Golfem zmierzył się z nową technologią Porsche. Sam zbudował szybsze auto (wideo)

Myśląc o samochodzie osobowym, z pewnością jednym z pierwszych Twoich skojarzeń będzie Volkswagen Golf. Obecnie na rynku sprzedawana jest jego ósma już generacja.

Bardzo popularnym wcieleniem tego modelu jest Golf 4, którego często można spotkać na naszych drogach. Pod jego maskę trafiały silniki o mocy od 68 do aż 241 koni mechanicznych w wariancie R32.

W 15 sekundzie słychać strzały. Ten 45-letni Golf zawstydzi niejedno nowe auto sportowe (wideo)

Najszybszy Golf mk4, dzięki napędowi na cztery koła 4Motion, przyspieszał do 100 km/h w 6,4 sekundy, co w tamtych czasach było świetnym wynikiem.

Jednak nie na tyle zadowalającym, żeby zaspokoić wszystkich. Widoczny na załączonym nagraniu egzemplarz otrzymał turbosprężarkę, i mnóstwo innych modyfikacji. Obecnie jego moc to 950 koni mechanicznych.

Aby pokazać, co taki silnik robi z miejskim hatchbackiem, zestawiono go między innymi z 761-konnym Porsche Taycanem Turbo S. Rezultatu możesz się tylko domyślać.

30-letni Golf nie robił wrażenia na starcie. Gości z RS6 i M4 zaskoczył dopiero na linii mety (wideo)

Warto wspomnieć, że w zawodach nie chodziło o jak najszybsze pokonanie dystansu, ale o osiągnięcie jak najwyższej prędkości po 1000 metrach od startu.