Sprinterzy w Audi i Mercedesie nie mają skrupułów. Wyprzedzają gdzie popadnie (wideo)

Niestety, pośpiech wśród kierowców to stosunkowo często spotykane zjawisko na drogach. Bywa on przyczyną wielu wypadków, również tych najbardziej tragicznych w skutkach.

Niebezpiecznym zachowaniem, które starają się tępić stróże prawa, jest wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, któremu dodatkowo towarzyszy nadmierna prędkość.

Przeliczył się z wyprzedzaniem przez wysepkę w środku miasta. “Ale przyp…lił. Pięknie” (wideo)

Trafiają się kierowcy, którzy nie znając drogi po której jadą, mimo to ryzykują i wskakują na przeciwny pas ruchu, starając się wyprzedzić jak największą liczbę kierowców.

Nie zważają oni na skrzyżowania, przejścia dla pieszych, wysepki, czy podwójną linię ciągłą. W takich momentach naprawdę łatwo o wypadek. Wystarczy jeden mały błąd.

Załączone nagranie wideo pokazuje jak niewiele trzeba. Tutaj na szczęście udało się uniknąć zderzenia, ale wystarczyłoby, żeby kierowca opuszczający drogę nie spojrzał w lusterko.

Wyprzedzanie dla tego kierowcy TIR-a to nie problem. Szkoda, że wbrew przepisom (wideo)

Wydaje nam się, że wielu niedoświadczonych nawet by o tym nie pomyślała. No bo po co mieliby patrzeć do tyłu? Przecież wystarczy ustąpić pierwszeństwa jadącym z naprzeciwka.