Porsche za 4 miliony złotych bez prądu. Pomogli znajomi z Bentleya. W zamian dał popis (wideo)

Uruchamianie samochodu za pomocą kabli rozruchowych z pewnością kojarzy Ci się głównie ze starszymi autami, których akumulatory nie należą już do najbardziej sprawnych.

Trzeba je wtedy pobudzić za pomocą zdrowszej baterii, aby rozrusznik był w stanie uruchomić jednostkę napędową. Zamiast kabli, można skorzystać również z boostera, czyli czegoś w rodzaju powerbanku dla samochodu.

Wydawanie pieniędzy na lawetę jest bez sensu. Ładowali samochód z kabli podczas jazdy (wideo)

Problemy z prądem mogą jednak wystąpić również w najdroższych samochodach na świecie. To za sprawą niezbyt częstego ich użytkowania.

Samochody kolekcjonerskie zazwyczaj cieszą oko w garażu, a długi postój nie wpływa zbyt dobrze na kondycję akumulatora. Czasami krótka przejażdżka nie pomoże i trzeba pojeździć autem trochę dłużej.

Właśnie z takim problemem musiał się zmierzyć właściciel Porsche Carrery GT. Na szczęście przyjaciele z Bentleya pomogli i szybko uruchomili 10-cylindrową bestię o mocy 612 koni mechanicznych.

Zaryzykował stratę 4 milionów złotych, żeby nagrać filmik. Przez miasto jak baletnica (wideo)

Chwilę później właściciel niemieckiego supersamochodu dał popis i pochwalił się charakterem jaki ma jego Carrera GT. Trzeba uważać i delikatnie obchodzić się z tym dzikusem.