Policjanci bez “ijo ijo” łamią przepisy. Tobie grozi za to nawet 500 złotych mandatu (wideo)

Od 1 czerwca 2021 roku w życie weszło kilka nowych przepisów dotyczących ruchu drogowego. Jednym z najczęściej komentowanych był ten, mówiący o pierwszeństwie pieszych na przejściach.

Oprócz tego, wprowadzono zapis zakazujący tak zwanej jazdy na zderzaku, czyli nakazujący utrzymanie odpowiedniej odległości przed poprzedzającym pojazdem na drodze szybkiego ruchu.

Od 1 czerwca będziesz musiał zwolnić o 10 km/h, przepuścić pieszego i zachować dystans (wideo)

Jeśli jedziesz trasą, na której ograniczenie prędkości wynosi 120 km/h, wtedy należy zachować bezpieczne 60 metrów odstępu. Gdy limit wzrasta do 140 km/h, wtedy wymagana przerwa to 70 metrów.

Odległość w metrach odpowiada zawsze połowie wartości ograniczenia prędkości na danej drodze. W sieci można już zobaczyć mnóstwo nagrań z wideorejestratorów, pokazujących kierowców, którzy jeszcze o tym nie słyszeli.

Tego wypadku byś nie uniknął, nawet przy zachowaniu odpowiedniej odległości od pojazdu poprzedzającego (wideo)

Niestety, zdarzają się wśród nich również stróże prawa, którzy powinni świecić przykładem. Jedynym ich usprawiedliwieniem byłoby korzystanie z uprzywilejowania, ale jak widać i słychać, poruszali się oni jak normalny uczestnik ruchu. Nieładnie panowie.