Polak wleciał Yarisem na niemiecką autostradę i nie dał mu spokoju. “Pali tylko 25 litrów” (wideo)

Jeszcze kilka lat temu mało kto spodziewał się, że Toyota wprowadzi do oferty tak genialny samochód. Mały wariat pod postacią modelu GR Yaris zachwycił praktycznie wszystkich, którzy mieli z nim styczność.

Auto napędzane jest maleńkim, 3-cylindrowym silnikiem o pojemności 1.6 litra. Generuje on 261 koni mechanicznych oraz 360 niutonometrów, które przekazywane są na wszystkie cztery koła poprzez 6-stopniową skrzynię manualną.

Prawie 200 km/h Yarisem po szutrach. Kierowcy rajdowi siedzą na stalowych kulach (wideo)

Toyota GR Yaris potrafi rozpędzić się do pierwszej setki w 5,5 sekundy, a jego prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 230 km/h. Bez 'kagańca’ z pewnością chętnie pojechałaby szybciej.

Udowadnia to chociażby załączone nagranie, na którym nasz rodak zabrał GR Yarisa na niemiecką autostradę bez ograniczeń. Ewidentnie widać, że osiągnięcie 230 km/h nie jest problemem i że samochód chce więcej.

GR Yaris ma problemy z przegrzewaniem się napędu. Wciąż zaskakuje gości w Porsche (wideo)

Autor filmu jest nawet zadowolony ze średniego spalania. Komputer pokładowy, po próbie autostradowej, zatrzymał się na wartości 23 litrów na 100 kilometrów. Świetny wynik jak na małe, miejskie autko.