Pojedynek aut z grupy VAG. Między najtańszym a najdroższym jest milion złotych różnicy (wideo)

Tym razem dziennikarze CarWow przygotowali porównanie bardzo różnych aut. Każde z nich ma zupełnie inny silnik, i jest skierowany do klientów z różną zasobnością portfela.

Główny bohater kanału zasiada za kierownicą Porsche 718 Caymana GT4. Za plecami kierowcy pracuje 6-cylindrowa jednostka o pojemności 4.0 litrów, mocy 420 koni mechanicznych i momencie obrotowym wynoszącym 420 niutonometrów.

Lamborghini Urus znowu najlepsze! Kolejny rekord włoskiego SUVa za 1,3 mln zł (wideo)

Ważące niemalże tyle samo Audi TT RS jest drugim konkurentem. 2.5 litrowy turbodoładowany silnik 5-cylindrowy oferuje 400 koni mechanicznych i 480 niutonometrów momentu obrotowego.

Najmocniejszym autem w stawce jest 650-konne Lamborghini Urus. 4.0 litrowa V-ósemka generuje 850 niutonometrów momentu obrotowego i rozpędza prawie 2200 kilogramowe auto do 100 km/h w 3,6 sekundy.

Ostatnim uczestnikiem pojedynku jest najtańszy na linii startu Volkswagen Golf R ósmej generacji. Jego 2.0 litrowy silnik benzynowy generuje 320 koni mechanicznych oraz 420 niutonometrów momentu obrotowego.

Audi SQ7 TFSI czy Volkswagen Golf R? Dzieli je wiele, ale na torze wypadają podobnie (wideo)

Wszystkie auta, oprócz Porsche 718 Caymana GT4, posiadają napęd na cztery koła. Model 718 znany jest natomiast ze świetnej trakcji tylnych kół, więc nie powinien mieć problemów z szybkim startem.