Pewniak z Audi był przekonany, że wyższa moc da mu zwycięstwo. xDrive pokazał pazur (wideo)

Wśród różnych grup społecznych bardzo często dochodzi do rywalizacji pomiędzy poszczególnymi ekipami. Pierwszym z brzegu przykładem są kluby piłkarskie.

W nieco mniej widowiskowy sposób, ale jednak, zdarza się to również między miłośnikami różnych marek samochodów. Wśród niemieckich producentów najbardziej zacięta walka toczy się chyba między fanklubami BMW i Audi.

Do walki pomiędzy xDrive i Quattro dołączyło AWD od Volvo. Który SUV jest najlepszy? (wideo)

Jedni przekrzykują się z drugimi na temat tego, kto produkuje lepsze samochody, czyja technologia jest bardziej skuteczna i kto jest szybszy.

Do weryfikacji dochodzi najczęściej na ulicach, ale również na zamkniętych torach. Na załączonym nagraniu wideo możesz zobaczyć pojedynek dwóch napędów na cztery koła. Quattro czy xDrive? Który lepiej przenosi moc na asfalt?

Reprezentant klubu BMW przyprowadził swoje 340i xDrive. 3.0 litrowy silnik benzynowy poddano tuningowi, dzięki czemu generuje on teraz 500 koni mechanicznych.

Quattro w Audi RS6 pozwoliło na lepszy start, ale Mercedes-AMG E63 S się nie poddał (wideo)

Jego rywalem jest Audi A6 Quattro. Pod jego maską skrywa się zmodyfikowana, ponad 550-konna jednostka 3.0 TFSI. Jak poradzi sobie ze słabszym, ale nieco lżejszym BMW? Zapraszamy na wyścig.