Oto przyszłość BMW. Kierownicę wydrukują z drewna, a opony stworzą ze zużytej gumy (wideo)

Według BMW właśnie tak ma wyglądać miejski środek transportu za niecałe 20 lat. Producenci powoli nie przyciągają już takiej uwagi do zasięgu czy osiągów. Teraz na topie jest coś innego.

BMW i Vision Circular Concept to samochód, który zbudowany jest w stu procentach z używanych komponentów. Co więcej, również po okresie użytkowania auta, wszystkie elementy będą w pełni odnawialne.

BMW i Vision Circular
BMW i Vision Circular

BMW zaprezentuje koncept stworzony ze śmieci. Za 20 lat wszystkie auta mają być tak budowane

Panele karoserii wykonywane będą z aluminium i stali pochodzących z odzysku, podobnie jak baterie, a nawet opony. Wykorzystywana będzie również metoda druku 3D, chociażby do produkcji kierownicy z drewnianych odpadów.

Tego typu podejście ochroni naszą planetę przed nadmiernym zużywaniem i zaśmiecaniem środowiska. Oprócz tego, elektryczny napęd zapewni zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery.

BMW i Vision Circular
BMW i Vision Circular

Koncepcyjny model i Vision Circular rzuca również nam obraz tego, jak stylistycznie będą wyglądały auta marki BMW w przyszłości. Jak widać, producent nie zamierza rezygnować z charakterystycznych nerek i podwójnego wzoru reflektorów.

Nasi handlarze już tam jadą. Ponad 3000 nigdy nieużywanych BMW stoi na parkingu (wideo)

To bardzo interesujące, w jakim świecie motoryzacji będą żyły nasze dzieci i wnuki. Odnawialne źródła energii i recykling to przyszłość, w którą warto inwestować już teraz.