Oto Jeep Grand Cherokee 4xe Trailhawk (2022). Po raz pierwszy z hybrydą typu plug-in

Dopiero w drugiej połowie 2022 roku nowy Jeep Grand Cherokee pojawi się na polskim rynku, ale my już teraz możemy zobaczyć jak wygląda i znamy trochę szczegółów.

Jest to już piąta generacja Jeepa, która po raz pierwszy będzie oferowana z napędem typu Plug-In, który bazuje na 2.0 litrowej jednostce 4-cylindrowej. Łączy się ona z dwoma silnikami elektrycznymi, co daje 375 koni mechanicznych oraz 637 niutonometrów momentu obrotowego.

2022 Jeep Grand Cherokee
2022 Jeep Grand Cherokee

Na pokładzie znajdują się baterie o pojemności 17 kWh, które zapewniają bezemisyjny zasięg 40 kilometrów. Na pełnym tankowaniu będziemy w stanie przejechać nawet 708 kilometrów.

Jeep chwali się przede wszystkim właściwościami terenowymi. W aucie zastosowano nowe pneumatyczne zawieszenie adaptacyjne, które zapewnia największy w klasie prześwit, wynoszący 28,7 centymetra. Ważna jest również głębokość brodzenia, która tutaj jest na poziomie 61 centymetrów.

2022 Jeep Grand Cherokee
2022 Jeep Grand Cherokee

Nowością jest także elektronicznie rozłączany przedni stabilizator. Ma on zapewniać jeszcze lepszą przyczepność na trudnych nierównościach.

Oprócz hybrydowego Grand Cherokee 4xe, do oferty trafi również wariant z 3.6 litrowym V6 oraz 5.7 litrowym silnikiem V8. O dostępności tych wersji na polskim rynku jeszcze nic nie wiemy.

2022 Jeep Grand Cherokee
2022 Jeep Grand Cherokee

Mamy nadzieję, że w przyszłości nie zabraknie, uwielbianego przez wielu miłośników Jeepa, sportowego wcielenia oznaczonego literkami SRT. Na to musimy jeszcze jednak trochę poczekać.