Od 2040 w żadnym Volvo nie znajdziesz skóry. To koniec luksusowej marki? Bynajmniej (wideo)

Volvo oferuje swoim klientom już dwa w pełni elektryczne modele. Debiutantem w tej dziedzinie był model XC40, który doskonale już znasz. Chwilę później dołączyło C40 Recharge.

W tym drugim przypadku Volvo postawiło sobie kolejny ważny cel. C40 Recharge to pierwszy model szwedzkiego producenta, w którego wnętrzu nie zaznasz prawdziwej skórzanej tapicerki.

Volvo C40 Recharge Wnętrze
Volvo C40 Recharge Wnętrze

Elektryczne Volvo kupisz za mniej niż 200 000 złotych. Na rynek wjeżdża nowy wariant (wideo)

Ma to związek z ekologią i dbałością o środowisko. To zapowiedź przyszłości Volvo, w której każdy elektryczny model, nawet z najwyższego segmentu, będzie mógł się pochwalić tym osiągnięciem.

Do 2030 roku w ofercie mają być dostępne już tylko w pełni elektryczne samochody. 10 lat później Volvo zamierza się stać marką, która korzysta już tylko i wyłącznie z materiałów odnawialnych.

Nie oznacza to, że we wnętrzach Volvo poczujesz się biedniej. Skórę zastępuje materiał, który stworzony jest między innymi z butelek plastikowych, korków od wina oraz materiału pochodzenia biologicznego z lasów w Szwecji i Finlandii.

Volvo Recharge
Volvo Recharge

Tak ma wyglądać elektryczne Volvo XC90. W środku nie uświadczysz skóry na fotelach (wideo)

Nadal dostępne będą również fotele pokryte tapicerką wełnianą, do której materiał jest zdobywany od dostawców, którzy doskonale wiedzą jak w zrównoważony sposób go pozyskiwać.