Niewiele trzeba, żeby doszło do tragedii. A wystarczy wyciągnąć telefon z kieszeni (wideo)

Jazda nocą może i bywa w pewnych kwestiach przyjemniejsza, bo mamy do czynienia ze zdecydowanie mniejszym ruchem i nie przeszkadza nam świecące w twarz słońce, ale chyba zdecydowanie posiada ona więcej wad niż zalet.

Na nieoświetlonych drogach nasze skupienie musi być na najwyższym poziomie. Noc jest dla nas czasem, w którym naturalnym byłby sen, więc organizm może spłatać nam figla.

Focusem chciał wymigać wszystkich poboczem. Umknął mu tylko jeden drobny szczegół (wideo)

Oprócz wybiegających na jezdnię zwierząt, które zauważysz prawdopodobnie dopiero w momencie, w którym znajdą się one na Twoim torze jazdy, trzeba uważać na coś jeszcze.

A właściwie, to na kogoś jeszcze. Trafiają się niestety tak bezmyślni ludzie, którzy bez żadnego dodatkowego oświetlenia wybierają się na spacer poboczem.

Kierowca ciężarówki udostępnił nagranie ze spotkania z takim inteligentami. Jakikolwiek ich ślad widać dopiero po zbliżeniu się do nich na około 30 metrów i jest to tylko delikatny odblask buta.

Masz BMW? To możesz omijać korki poboczem. A przynajmniej tak sądzi ten gościu z X5 (wideo)

A wystarczyłoby wyciągnąć z kieszeni telefon i uruchomić latarkę, czy chociażby ekran. Jeśli już naprawdę musisz w ten sposób się przemieścić, dbaj o swoją widoczność.