Niestety, obecne prawo nie zniechęca do jazdy rowerem pod wpływem alkoholu (wideo)

Niestety, szczególnie w naszym kraju, nadal zdarzają się kierowcy, którzy decydują się wsiąść za kółko po spożyciu alkoholu. Nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństwa, jakie stwarzają dla siebie, ale przede wszystkim, dla innych uczestników ruchu.

Coraz częściej dochodzi do obywatelskich zatrzymań dziwnie zachowujących się kierowców. A być może nie dochodzi do nich częściej, tylko częściej o nich słyszymy dzięki bardziej powszechnemu stosowaniu wideorejestratorów.

Pijany wjechał pod prąd na rondo. Obywatelski pościg zakończony sukcesem (wideo)

Problem pojawia się niestety również w przypadku rowerzystów. Wobec nich prawo jest łagodniejsze, gdyż gdy policja złapie Cię podczas przejażdżki rowerowej pod wpływem alkoholu, grozi Ci tylko mandat.

Naszym zdaniem jazda jednośladem w takim stanie stwarza równie duże niebezpieczeństwo i powinno być karane w bardziej surowy sposób. Aktualnie, jeśli nie przyjmiesz mandatu, sprawa zostaje skierowana do sądu, który nałoży na Ciebie grzywnę w wysokości od 20 do 5000 złotych, a także może zastosować areszt od 5 do 30 dni.

Ten rowerzysta zna już nowe przepisy, o których nikt jeszcze nie słyszał. Interesujące (wideo)

Na załączonym nagraniu wideo możesz zobaczyć rowerzystę, który zdecydowanie nie czuje się najlepiej. Aż strach pomyśleć, co by się mogło stać, gdyby jadąc wężykiem nagle wjechał pod koła przejeżdżającego samochodu.