Nie spodziewał się, że ktoś tamtędy będzie przelatywał. Taksówkarz nie miał szans (wideo)

Obecność pasów ruchu przeznaczonych tylko dla pojazdów komunikacji potrafi być dla niektórych kierowców kłopotliwa. Nie wszyscy wiedzą jak się zachować w ich obecności.

Być może nie każdy wie, ale z buspasów mogą korzystać nie tylko kierowcy autobusów, jest jeszcze kilka wyjątków. Być może również Ty masz prawo do korzystania z nich i nawet o tym nie wiesz.

Cwaniak z Mercedesa zrobił dwa ruchy i stał się nieuchwytny. Teraz może łamać prawo (wideo)

Oprócz autobusów i oczywiście samochodów uprzywilejowanych, na dodatkowym pasie ruchu mogą się znaleźć osoby prowadzące przewóz osób na regularnych liniach, oraz kierowcy samochodów bezemisyjnych, czyli elektrycznych.

Ponadto, jeśli zarządca drogi wyrazi taką zgodę, na buspas wpuszczeni są również taksówkarze oraz motocykliści. Za nieuzasadniony wjazd grozi mandat w wysokości 100 złotych oraz 1 punkt karny.

Obecność mniejszych niż autobusy samochodów na buspasie może sprawiać pewne problemy, tak jak na załączonym nagraniu. Kierowca przebijający się przez zakorkowaną jezdnię nie spodziewał się, że na buspasie pojawi się niskie auto osobowe.

Kobieta wyskoczyła z jadącej taksówki BMW serii 7. Przerażające nagranie z Gliwic (wideo)

Nie był on widoczny z daleka, tak jak byłoby to w przypadku autobusu. Oczywiście nie usprawiedliwia to jego winy, i bezsprzecznie jest on sprawcą groźnie wyglądającego wypadku. Nagranie wrzucamy ku przestrodze, abyś pamiętał o tym, gdy spotka Cię podobna sytuacja.