Narciarski mistrz olimpijski pomógł Porsche w odtworzeniu wyczynu sprzed 60 lat (wideo)

Istnieje szansa, że widziałeś już kiedyś zdjęcie zamieszczone poniżej. Wykonano je na początku lat 60 ubiegłego wieku w Alpach. Po zejściu lawiny odśnieżono jedną z dróg, wokół której powstały kilkumetrowe ściany.

Dzięki temu zrodził się pomysł na wykonanie fotografii. Austriacki narciarz alpejski, mistrz olimpijski i dwukrotny medalista mistrzostw świata, Egon Zimmermann postanowił, że przeskoczy na nartach nad swojącym na drodze autem.

Porsche 356
Porsche 356

Misson R zapowiedzią elektrycznej wersji Porsche 718. Wyścigówka ma 1 088 KM (wideo)

Wybór padł na pięknie wyglądające Porsche 356 z 1956 roku. Mistrz olimpijski wpiął się w narty, a za obiektywem stanął Hans Truöl. Gotowa fotografia wkrótce obiegła cały świat i stała się legendarna.

Dzisiaj Porsche postanowiło odtworzyć ten wyczyn, ale w wersji współczesnej. Tym razem skoczkiem stał się Norweg, Aksel Lund Svindal. To czterokrotny medalista olimpijski, wielokrotny medalista mistrzostw świata juniorów i seniorów oraz dwukrotny zdobywca Pucharu Świata.

Porsche Taycan Turbo
Porsche Taycan Turbo

Porsche Taycan sam zaparkuje, nawet jeśli nie będziesz w nim siedział. Nowość na 2022 rok

Wybór auta, które stanęło na odśnieżonej drodze nie mógł być inny. Pojawił się na niej elektryczny Porsche Taycan Turbo. Całe przedsięwzięcie obserwowała z bliska rodzina Egona Zimmermanna.