Na świecie jest takich tylko 20. Każde jest warte 20 milionów, a on nim jeździ na wyścigi (wideo)

Zapewne czytałeś już kiedyś o legendarnym Porsche GT1 996. Jest to auto stworzone przez producenta w celu uzyskania homologacji wyścigowej. Stworzono między 20 a 25 egzemplarzy tego modelu.

Porsche GT1 996 osiągają dzisiaj ogromne kwoty na aukcjach. Jeśli w ogóle ktoś zdecyduje się wystawić swój samochód na sprzedaż, może być pewny, że otrzyma za niego nawet 20 milionów złotych.

To jedno z najrzadszych Porsche na świecie. Ma wartość ponad 20 milionów złotych (wideo)

Za napęd odpowiada tam 3.2-litrowa jednostka 6-cylindrowa, która generuje 544 konie mechaniczne oraz 600 niutonometrów momentu obrotowego. Trafiają one na tylną oś za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni manualnej.

Właściciel niebieskiego egzemplarza pojawił się na evencie w Szwajcarii, na którym mógł zmierzyć się z innymi egzotycznymi pojazdami. Mimo srogich ograniczeń prędkości, nie brakuje tam naprawdę mocnych i drogich samochodów.

Ponad 100 mln złotych w porównaniu trzech legend. Na ten test czekaliśmy latami (wideo)

Jedną z jego ofiar padło Porsche Carrera GT. 10-cylindrowy silnik 5.7 litra o mocy 612 koni mechanicznych zapewnił bardzo wyrównany wyścig. Wielki szacunek dla właściciela GT1, że nie boi się go używać zgodnie z przeznaczeniem.