Możesz już zamawiać Mazdę CX-5 (2022) po liftingu. Ceny startują od 120 900 złotych.

Polscy dealerzy Mazdy przyjmują już zamówienia na odświeżoną drugą generację modelu CX-5. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów już w styczniu 2022 roku.

Z zewnątrz lifting dotyczy przede wszystkim przemodelowanych zderzaków, nowych wzorów lamp i nowego grilla, który teraz jest jeszcze bardziej trójwymiarowy. Do oferty trafił też nowy kolor lakieru Zircon Sand.

2022 Mazda CX-5
2022 Mazda CX-5 wnętrze

Nowa Honda w pojedynku z Mazdą 3 i Toyotą Corollą. 182-konny Civic walczy do końca (wideo)

Mazda CX-5 (2022) otrzymała sporo poprawek, których nie widać na pierwszy rzut oka. Przeprojektowano zawieszenie, fotele i konstrukcję nadwozia. Auto jest też lepiej wyciszone niż dotychczas. Szczególnie podczas jazdy po luźnej nawierzchni, którą od teraz będzie wspomagał specjalny tryb jazdy off-road.

Auto dostępne będzie również w dwóch wersjach specjalnych Newground i Homura, wyróżniających się kolorystyką z zewnątrz oraz wykończeniem wnętrza.

2022 Mazda CX-5
2022 Mazda CX-5 tył

Jazda w korku nie będzie już tak męcząca. System wspomagania CTS za Ciebie będzie operował gazem, hamulcem oraz skręcał kierownicą. Nocne podróże będą przyjemnością dzięki matrycowym reflektorom LED.

Jego Mazda Miata uczy kierowców uwagi. Nie chcesz wymusić na niej pierwszeństwa (wideo)

Ceny nowej Mazdy CX-5 zaczynają się od 120 900 złotych za auto z przednim napędem, 165-konnym silnikiem benzynowym Skyactiv-G, manualną skrzynią biegów i w wersji wyposażenia KAI.