Model S Plaid najszybszym elektrycznym autem na Ringu. Porsche nadciąga z odwetem (wideo)

Amerykanie pochwalili się, że ich Tesla Model S Plaid uzyskała najszybszy czas okrążenia niemieckiego toru Nurburgring, wśród seryjnych samochodów elektrycznych.

Do tej pory, rekord ten należał do Porsche Taycana Turbo i wynosił 7:42.3 na konfiguracji pętli o dystansie 20,6 kilometra. Niemcy dokonali tego w 2019 roku.

Po kilku próbach, kierowcy testowemu Tesli udało się pokonać ten sam wariant toru o ponad 11 sekund szybciej. Oficjalny czas to 7:35.5. Producent podkreśla, że był to seryjny, nie zmodyfikowany w żaden sposób egzemplarz. Być może wkrótce na tor przyprowadzą oni auto z usprawnieniami aerodynamicznymi i nowym zawieszeniem.

Tesla Model S Plaid
Tesla Model S Plaid

Co ciekawe, istnieje wiele samochodów spalinowych, które nie posiadają tak wielkiej mocy jak Tesla, a nadal udało się jeszcze szybciej przejechać nimi tor Nurburgring. Dla przykładu, Mercedes-AMG GT 63 S 4MATIC+ 4-Drzwiowe Coupe osiągnął wynik 7:23.0

Tesla Plaid z piekielnie szybkim czasem na Laguna Seca. Zabrakło 0.6 s do McLarena Senny (wideo)

Najprawdopodobniej wkrótce w okolicy miejscowości Nurburg pojawi się Porsche z 761-konnym modelem Taycan Turbo S i będzie się starało odebrać koronę Amerykanom.