Kupił amerykańską legendę. Był z niej dumny, ale do czasu. Młody Niemiec go wyjaśnił (wideo)

Chevrolet Corvette to bez wątpienia auto, którego nazwę kojarzą osoby nie mające nic wspólnego z motoryzacją. Mimo to, doskonale będą oni wiedzieli o jaki samochód chodzi.

Na świecie jest kilka tego rodzaju samochodów, ale wśród produktów zbudowanych na terenie Stanów Zjednoczonych, Corvette jest chyba na czele listy.

625 KM w Corvette Z06 to nie koniec. Nadchodzi hybryda i elektryk o mocy 1000 KM (wideo)

Aktualnie możesz zamówić ósmą jej generację. W USA dostępna jest póki co tylko wersja Stingray, której 6,2 litrowy silnik V8 produkuje 502 konie mechaniczne oraz 637 niutonometrów momentu obrotowego.

Mając taki potencjał, chętnie wybierzesz się na wyścigi. Tak samo zrobił właściciel pomarańczowego egzemplarza widocznego na załączonym nagraniu wideo.

Niestety, trafił na przeciwnika, który dosłownie zmiótł go z planszy. To nowy model AMG, który nie ma za sobą żadnej dłuższej historii, a mimo to okazał się dużo szybszy, nawet mimo opóźnienia na starcie. Nie miał szacunku dla legendarnej Vette.

Co za potwór! Pierwszy PHEV AMG ma 843 KM i 1 400 Nm. Oto GT 63 S E Pefrormance (wideo)

Wspomniany Mercedes to AMG GT 63 S 4MATIC+ 4-Drzwiowe Coupe. Napędza je 4.0 litrowy silnik V8 o mocy 639 koni mechanicznych i momencie obrotowym wynoszącym 900 niutonometrów. To istny, 4-osobowy potwór.