Już sześciu Polaków zamówiło Alfę Romeo Giulia GTAm. Zostały jeszcze tylko 4 sztuki (wideo)

Stosunkowo niedawno w świecie fanów marki Alfa Romeo zagrzmiało. producent zapowiedział wprowadzenie na rynek limitowanej edycji modelu Giulia.

Włosi postanowili zbudować 500 egzemplarzy jeszcze szybszego wariantu niż Quadrifoglio, oznaczonego literkami GTA lub GTAm. Każdy z klientów będzie miał opcję wyboru jednego z nich.

Alfa Romeo Giulia GTAm jako Coupe? To mógłby być potężny cios dla M4 Coupe i Mercedesa-AMG C63 Coupe

Oprócz nieco mocniejszego, 540 konnego silnika, Giulia GTA/GTAm wyróżnia się bardziej agresywną stylistyką, oraz komponentami przystosowującymi auto do ostrej jazdy po torach wyścigowych.

Wariant GTAm przeznaczony jest nawet do przewozu tylko dwóch osób. Zamiast tylnej kanapy pojawiło się miejsce na transport kasków oraz gaśnicy.

Alfa Romeo Giulia GTAm
Alfa Romeo Giulia GTAm

Niedawno jeden z egzemplarzy odwiedził Warszawę i niektórzy dziennikarze mieli okazję przyjrzeć się mu z bliska. Na załączonym nagraniu wideo nasz przyjaciel z Autowizja.pl prezentuje wyjątkowość wariantu GTAm.

Kiedy premiera produkcyjnej wersji Alfy Romeo Tonale? Nowy model jeszcze w tym roku, drugi SUV po Stelvio

Do naszego kraju trafi 10 egzemplarzy tej ekskluzywnej Giulii. 6 z nich zostało już sprzedanych, każdy z klientów zdecydował się na wersję GTAm. Cena to około 930 000 złotych. Jeśli więc jesteś chętny, to radzimy Ci się pospieszyć, bo te ostatnich kilka sztuk z pewnością za moment zniknie.