Jeżdżąc tym autobusem Brabusa, Twoje dzieci nigdy nie spóźnią się na pierwszą lekcję (wideo)

Obecnie największym modelem w gamie Mercedesa, który posiada wariant AMG, jest GLS. W skrócie jest to uterenowiona Klasa S, która oferuje spore możliwości jazdy po bezdrożach i niewyobrażalny poziom komfortu.

Seryjny Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC+ napędzany jest 4.0 litrowym silnikiem V8 Biturbo, który oferuje kierowcy 612 koni mechanicznych i 850 niutonometrów momentu obrotowego.

800 konnym Brabusem chciał zbierać rzepak. Czarny Mercedes zmienił kolor na żółty (wideo)

Dzięki układowi miękkiej hybrydy, przez krótki okres auto zyskuje dodatkowe 22 konie mechaniczne i aż 250 niutonometrów. Zdecydowanie jest to przydatne, szczególnie przy masie wynoszącej około 2 500 kilogramów.

Przyspieszenie do 100 km/h trwa tylko 4,2 sekundy, a wykupując pakiet AMG Drivers Package podniesiesz ograniczenie prędkości maksymalnej z 250 km/h na 280 km/h.

Na załączonym nagraniu wideo możesz zobaczyć egzemplarz poprawiony przez Brabusa. Auto generuje teraz 800 koni mechanicznych i 1 000 niutonometrów. Sprint do setki zajmuje już tylko 3,8 sekundy.

Mercedes-Maybach GLS 600 tańczy w Warszawie obok gościa z Lambo. On tak nie może (wideo)

Brabus 800 wyróżnia się też nieco odmienną stylistyką. W całości czarny egzemplarz musi robić na żywo piorunujące wrażenie. Szczególnie dzięki wielkim felgom w rozmiarze 24 cali.