Jeszcze nigdy nie byli tak szybko na miejscu. Strażacy wjechali w stację benzynową (wideo)

Czas dojazdu ratowników na miejsce zdarzenia jest jednym z najważniejszych czynników, świadczących o bilansie ofiar podczas akcji. Bardzo często nawet sekundy decydują o czyimś życiu.

Dzisiaj, w okresie pandemii, jest to jeszcze bardziej utrudnione. Brakuje karetek pogotowia i brakuje ratowników. Wydłuża się więc czas oczekiwania na pomoc, co staje się bardzo niebezpieczne.

Zostawiła BMW na drodze i poszła do sklepu. Zablokowała przejazd strażakom na akcji (wideo)

W najgorszej sytuacji są strażacy, którzy zazwyczaj jako pierwsi docierają na miejsce wypadku. Do czasu przyjazdu pogotowia mają dodatkowe obowiązki związane z zajęciem się rannymi.

Szybka jazda uprzywilejowanego wozu również jest niebezpieczna, zdarza się, że kończy się wypadkiem spowodowanym nieuwagą innych kierowców. Załączony materiał wideo jest na to idealnym przykładem.

Jeden z uczestników ruchu drogowego zbyt szybko przejeżdżał przez skrzyżowanie i nie zauważył nadjeżdżających strażaków. Podjęto próbę uniknięcia zderzenia, ale na nic się to zdało.

Myślał, że skoro ma zielone to nic go już nie obchodzi. Wjechał pod koła strażakom (wideo)

Wóz wjechał prosto w stację benzynową, na której przebywało mnóstwo osób. Na szczęście, mogli oni szybko przystąpić do akcji gaszenia pożaru, który wybuchł w wyniku uderzenia.

Firetruck Crashes into a Gas Station from IdiotsInCars