Jest między nimi 20 lat różnicy. Najmłodszy brat z rodziny RS6 jest tylko o 0,9 s szybszy (wideo)

Obserwacja jak na przestrzeni zaledwie 20 lat ewoluuje motoryzacja i jak ulepsza się technologia w niej stosowana, potrafi przyprawiać o zachwyt.

Zarówno w przypadku samochodów sportowych jak i luksusowych postęp jest widoczny gołym okiem. Teraz możesz go zobaczyć na przykładzie dwóch egzemplarzy Audi RS6.

Pojedynek dwóch generacji Audi RS6 pokazuje progres inżynierii. Liczba koni się nie liczy (wideo)

Pierwsza generacja sportowej wersji Audi A6 powstała na bazie modelu C5 w 2002 roku. Produkcja wersji Limousine oraz Avant trwała tylko dwa lata, do roku 2004.

Pod maską zdecydowano się zamontować 4.2 litrowy silnik V8 o mocy 450 koni mechanicznych. Wariant Plus dysponował bonusem w postaci 30 koni mechanicznych. Auto przyspieszało do 100 km/h w czasie 4,5 sekundy.

Dzisiejsza generacja RS6 również skrywa 8 cylindrów. Pojemność lekko się zmniejszyła, bo do 4.0 litrów, natomiast moc poszybowała w górę. Dzisiaj mamy już do dyspozycji aż 600 koni mechanicznych. Sprint do 100 km/h skrócił się o prawie sekundę.

Wystartował swoim Audi RS6 jak rakietą. 600 KM niemalże wysłało go w kosmos (wideo)

Na załączonym nagraniu wideo możesz zobaczyć porównanie wizualne oraz akustyczne dwóch egzemplarzy, które dzieli 20 lat różnicy.