Jechał 372 km/h trzymając kierownicę jedną ręką. W drugiej musiał trzymać telefon (wideo)

Ostatni model Ferrari uznawany za hypercar to z pewnością LaFerrari. Jego głównymi konkurentami w czasie premiery było Porsche 918 Spyder oraz McLaren P1.

Włoski producent wyprodukował tylko 499 egzemplarzy z zamkniętym nadwoziem, oraz około 200 sztuk LaFerrari Aperta bez dachu. To czyni go dzisiaj bardzo pożądanym autem wśród kolekcjonerów.

Jest tylko jedno takie LaFerrari na świecie. Producent uległ wymysłom znanego muzyka (wideo)

Każdy z pierwotnych właścicieli musiał zapłacić co najmniej milion euro, ale nie wystarczyło posiadanie tych pieniędzy. Trzeba było zdobyć zaufanie producenta i wykazać, że posiadasz w garażu odpowiednią kolekcję Ferrari.

Obecnie, na rynku wtórnym, ceny Ferrari LaFerrari sięgają nawet 14 milionów złotych. Każdy z egzemplarzy napędzany jest 6.3 litrową jednostką V12 wspomaganą silnikiem elektrycznym. Łączna moc zestawu wynosi 963 konie mechaniczne.

Ferrari LaFerrari
Ferrari LaFerrari

To pozwala na rozpędzenie się do 100 km/h w czasie poniżej 3 sekund, oraz osiągnięcie prędkości maksymalnej przekraczającej 350 km/h. Producent nie chwalił się dokładną wartością, ale jeden z właścicieli postanowił to sprawdzić.

Na załączonym nagraniu wideo możesz zobaczyć jak szybko przyspiesza LaFerrari, na niemieckiej autostradzie bez ograniczeń prędkości.

Chciał przeparkować LaFerrari klienta hotelu. W życiu nie najadł się tyle stresu (wideo)

Przerażający jest fakt, że kierowca czuł się na tyle pewnie, że przy prędkości przekraczającej 370 km/h, prowadził auto jedną ręką. Drugą musiał bowiem trzymać telefon, którym nagrywał licznik.