Gość w 1001-konnym Bugatti myślał, że jest najszybszy. Trafił na prawdziwą kosę (wideo)

Posiadanie Bugatti Veyrona z pewnością może dawać Ci przekonanie, że masz jeden z najszybszych samochodów w okolicy. Oczywiście, zależy to od tego gdzie mieszkasz, ale w większości przypadków może się to zgadzać.

8.0 litrów, 16 cylindrów, 1001 koni mechanicznych, przyspieszenie do 100 km/h w 2,5 sekundy i prędkość maksymalna 407 km/h. Czyż nie są to imponujące parametry?

1000 KM Audi RS7 szybsze niż Bugatti Veyron. Na autostradzie dogonił auto w 9 sekund (wideo)

Owszem, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż samochód ten został wprowadzony na rynek w 2005 roku, czyli 16 lat temu. Oprócz tego, nadal można bez problemu użytkować go na co dzień.

Bugatti Veyron Bugatti Chiron
Bugatti Veyron Bugatti Chiron

Możesz mieć czasami taką zachciankę, żeby pojawić się na lokalnych wyścigach równoległych i popsuć innym zabawę. No bo jak wielka jest szansa, że trafi się ktoś szybszy?

Jak widać na załączonym nagraniu wideo, szansa jest niewielka, ale jest. Gościu został zaskoczony obecnością nowszego Bugatti Chirona. Na filmie możesz zobaczyć jaka jest między nimi przepaść podczas przyspieszania.

Ile kosztuje utrzymanie Bugatti Chiron? Jedna opona za 40 tys. złotych to kropla w morzu

Dla przypomnienia, chociaż zapewne znasz te dane już na pamięć, Bugatti Chiron skrywa pod nadwoziem 8.0 litrową jednostkę W16 o mocy 1500 koni mechanicznych i rozpędza się do 100 km/h w 2,4 sekundy.